Najlepszy klub żużlowy na świecie!!! Andreas Jonsson, Emil Sajfutdinov, Joonas Davidsson, Krzysztof Buczkowski, Marcin Jędrzejewski, Damian Adamczak, Szymon Woźniak, Mikołaj Curyło, Mirosław Konieczny
Speedway Sites Najlepsze Strony ¯u¿lowe
piątek, 12 grudnia 2008
Ambitne plany Polonistów
  Wczoraj oficjalnie poznaliśmy skład w jakim żużlowcy z Bydgoszczy przystąpią do przyszłorocznych rozgrywek. Do drużyny dołączyli Tomasz Chrzanowski i Antonio Lindbäck, co spowodowało wzmocnienie siły uderzeniowej bydgoszczan. Wszyscy w klubie są zadowoleni z transferów i zapowiadają walkę o wysokie cele.


- Celem jest play-off, ale stać nas też na chociażby finał - tak optymistycznie wypowiada się prezes Tillinger.

Wtóruje mu trener Zenon Plech, który wczoraj przedłużył umowę z klubem - Mamy najmłodszy skład w ekstralidze. Jest on zbudowany na miarę możliwości klubu. Nie stać było nas na ściągnięcie do Bydgoszczy Tomasza Golloba, Grega Hancocka czy też Nickiego Pedersena. Ale i tak jestem zadowolony.

Pewną niewiadomą będzie z pewnością postawa Antonio Lindbäcka. Dotychczasowe występy młodego Szweda w Ekstralidze nie były najlepsze, dodatkowo w pewnym okresie swojego życia znalazł się on na zakręcie.

Jednak bydgoscy działacze nie obawiają się tego, że tym razem będzie podobnie - Rzeczywiście miał trochę problemów, ale teraz nad nim i nad Emilem Sajfutdinowem czuwać będzie sam Tony Rickardsson. Więc myślę, że Antonio skupi się tylko na żużlu - dodaje Plech.

www.zuzelend.com
Nie koniec transferów w Bydgoszczy?
Wszystko wskazuje na to, że na Tomaszu Chrzanowskim i Antonio Lindbaecku transfery Polonii Bydgoszcz się nie skończyły. Klub zainteresowany jest jeszcze innymi zawodnikami.

Wśród potencjalnych nazwisk wymienia się brata Jonasa Davidssona - Daniela. W jego przypadku umowa obowiązywałaby na podobnych zasadach, jakie miał w Bydgoszczy brat Emila Sajfutdinowa - Denis. Działacze Polonii zainteresowani są jeszcze pozyskaniem dwójki juniorów.


www.zuzelend.com
Ceny biletów i karnetów na mecze Polonii
  Na czwartkowej konferencji prasowej w Bydgoszczy, oprócz składu zespołu Polonii na sezon 2009, poznaliśmy także ceny biletów i karnetów, które z pewnością zainteresują miejscowych kibiców.

Bilety:
Trybuna główna - 60 zł
Sektor "A" - 30 zł
Sektor "B" - 25 zł
Bilet ulgowy (sektor "B") - 18 zł

Karnety:
Trybuna główna - 520 zł
Sektor "A" - 250 zł
Sektor "B" - 200 zł
Karnet ulgowy (sektor "B") - 145 zł

Wszyscy ci, którzy zakupią karnety na sezon 2009 otrzymają 5% zniżki przy zakupie biletu na Grand Prix Polski 2009.


www.zuzelend.com
Poznaliśmy skład bydgoskiej Polonii na przyszły sezon
Zgodnie z zapowiedziami, na trwającej właśnie konferencji prasowej w Bydgoszczy, prezes klubu - Leszek Tillinger przedstawił dziennikarzom cały skład Polonii na sezon 2009.

Nowymi twarzami w drużynie są: Tomasz Chrzanowski z Lotosu Gdańsk oraz Antonio Lindbaeck z RKM-u Rybnik. Prezes Tillinger zwrócił na nich uwagę już po imprezach w Bydgoszczy, w których startowali.

Podczas meczu Polonia - RKM, Lindbaeck zdobył dla gości aż 21 punktów, natomiast Chrzanowski miał okazję do jazdy nad Brdą czterokrotnie - w Kryterium Asów, w którym zajął trzecie miejsce, w półfinale IMP oraz dwóch meczach ligowych, gdzie wywalczył 11 i 12 pkt. We wszystkich tych imprezach uzbierał łącznie 41 punktów, co daje średnią 10,25 pkt/zawody.

Umowę z klubem przedłużył również jeździec naszego portalu - Marcin Jędrzejewski, który zapowiada walkę o podstawowy skład.

Na konferencji prasowej obecni byli; prezes klubu Leszek Tillinger, trener Zenon Plech, junior Szymon Woźniak, Tomasz Chrzanowski oraz prezydent miasta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, który przekazał kompletny motocykl Woźniakowi.

Dombrowicz ufundował motor wart 23 750 zł, jednak zaznaczył, że w przyszłym sezonie nie przewiduje inwestycji na rzecz klubu.

Polonia Bydgoszcz 2009:
Obcokrajowcy:
Andreas Jonsson
Jonas Davidsson
Emil Sajfutdinow
Antonio Lindbaeck

Seniorzy:
Krzysztof Buczkowski
Marcin Jędrzejewski
Tomasz Chrzanowski

Juniorzy:
Szymon Woźniak
Damian Adamczak
Mikołaj Curyło
Mirosław Konieczny
www.zuzelend.com

piątek, 28 listopada 2008
Chrzanowski odchodzi z Gdańska: "Prezes Polny podziękował mi za współpracę"
Tomasz Chrzanowski w latach 2007-2008 reprezentował klub z Gdańska. W przyszłym roku wychowanka toruńskiego Apatora zobaczymy w barwach innego zespołu, gdyż w dniu dzisiejszym prezes Maciej Polny podziękował "Chrzanosiowi" za współpracę.

Wczoraj Chrzanowski otrzymał telefon z klubu, by zgłosić po zaległe pieniądze. Zawodnik jadąc do Gdańska zabrał ze sobą kompletny motocykl, by przekazać go szkółce żużlowej, jak obiecał uczynić w kontrakcie podpisanym przed tym rokiem. Na miejscu okazało się, że pieniędzy dla żużlowca nie ma i wyznaczono termin ich spłaty na przyszły tydzień. Ponadto prezes Polny podziękował Chrzanowskiemu za współpracę.

- "Dzisiaj Prezes Polny podziękował mi za współpracę. Żałuję, że jestem zmuszony pożegnać się z Gdańskimi Kibicami. Chciałbym im wszystkim podziękować za świetny doping, który stwarzali mi podczas tych pięciu lat moich startów w Gdańsku. Mogłem na nich liczyć nie tylko wtedy, kiedy wygrywałem, ale, co jest jeszcze ważniejsze, potrafili mnie wspierać także w trudnych chwilach. Przeżyłem tu w Gdańsku wiele miłych chwil. Przy okazji chciałbym także podziękować moim gdańskich sponsorom za pomoc, firmom: Kon-Spaw, Qwantum, Renault Zdunek, Bar Tip-Tor, Mouse oraz Ośrodkowi Konferencyjno-Wypoczynkowemu w Otominie" – mówi Tomek.

Wszystko wskazuje na to, że już 4 grudnia Chrzanowski zostanie przedstawiony podczas specjalnej konferencji prasowej jako nowy zawodnik Polonii Bydgoszcz.

www.przegladzuzlowy.plNowych zawodników Polonii Bydgoszcz poznamy w czwartek
Bydgoska Polonia odkupiła wczoraj od Unii Tarnów udziały w ekstralidze żużlowej. Zapłaciła 33 tysiące złotych.

Tyle samo, po ubiegłorocznym spadku, bydgoski klub dostał od Stali Gorzów przejmującej miejsce Polonii w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po awansie Polonia znów jest jednym z udziałowców spółki prowadzącej rozgrywki (tarnowianie, po spadku, przynajmniej na rok żegnają się z ekstraligą). Należność za udziały została przekazana na konto tarnowskiego klubu już na początku listopada. Wczoraj, w jednej z tarnowskich kancelarii, podpisany został akt notarialny.

Bydgoski klub spełnił więc ostatni z warunków do uzyskania licencji na starty w ekstralidze.

- Podpisaliśmy umowę nabycia udziałów - potwierdza Leszek Tillinger, prezes Polonii. - Teraz stosowne dokumenty trzeba dostarczyć do ekstraligi. Podpisać również odpowiednie dokumenty związane m.in. z regulaminem.

Wtedy nie będzie już przeszkód, by Polonia otrzymała zgodę na starty w przyszłorocznych rozgrywkach ekstraligi.Będą podpisywać
Od poniedziałku nie będzie już również przeszkód by oficjalnie prowadzić rozmowy transferowe i podpisywać umowy z nowymi zawodnikami (do końca listopada zabraniały tego przepisy, a karą za ich złamanie była kara finansowa - 50 tys. zł.).

Bydgoscy kibice nie będą musieli długo czekać. W czwartek (4 grudnia) w klubie ma odbyć się konferencja prasowa, na której oficjalnie przedstawienie zostaną dwaj nowi żużlowcy ekipy beniaminka.

Nieoficjalnie już wiadomo, że barw Polonii w przyszłym roku bronić mają Szwed Antonio Lindbaeck i Tomasz Chrzanowski. Obaj w tym roku startowali w I lidze. Lindbaeck był zawodnikiem RKM Rybnik, a Chrzanowski reprezentował Lotos Gdańsk.

W klasyfikacji najskuteczniejszych jeźdźców, Chrzanowski uplasował się w tym roku na 7. miejscu (KSM 8,96 pkt.). Lindbaeck wypadł słabiej; zajął 17. pozycję a jego kalkulowana średnia meczowa to 7,82 pkt. W przyszłym roku karierą Szweda ma zajmować się jednak jego rodak - sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson. Razem z dwójką Szwedów team tworzyć ma junior Polonii Emil Sajfutdinow.
www.pomorska.pl
Team Andreasa Jonssona kompletuje sprzęt na sezon 2009
Choć do rozpoczęcia sezonu żużlowego w Polsce pozostało jeszcze kilka miesięcy, mechanicy Andreasa Jonssona - zawodnika Polonii Bydgoszcz kompletują sprzęt do rozgrywek Speedway Ekstraligi.

Andreas Jonsson w nadchodzącym sezonie, będzie dysponował 6 kompletnymi motocyklami czyli taką sama ilością jak w roku mijającym. AJ jak narazie odpoczywa razem z żoną i niedawno narodzonym potomstwem w Szwecji. O sprzęt dba m.in Mirosław Duda jeden z mechaników Szweda.
- Powoli przychodzą już pocztą i przesyłkami kurierskimi zamówione części. Dzięki temu mogą powstawać już nowe podzespoły. Pracujemy w warsztacie jakieś osiem godzin dziennie, choć nie mamy żadnej presji czasowej. Czeka nas jeszcze także przegląd busów.www.zuzel.sport24.pl
środa, 26 listopada 2008
Derby Pomorza w kwietniu i lipcu
Unibax rozpocznie nowy sezon w Gdańsku, a Polonia u siebie z Atlasem.W niedzielę 19 kwietnia przyszłego roku kibiców znów zelektryzują Derby Pomorza. Tego dnia Polonia będzie podejmowała toruński Unibax.

Wczoraj ustalony został terminarz przyszłorocznych rozgrywek ekstraligi. Sezon rozpocznie się 5 kwietnia, za zakończy 25 października.

W pierwszej kolejce mistrzowie Polski wystąpią na torze beniaminka z Gdańska, zaś bydgoszczanie zmierzą się u siebie z Atlasem Wrocław. Pozostałe dwa mecze: ZKŻ Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa, Unia Leszno - Stal Gorzów.


W drugiej kolejce do Torunia przyjadą zielonogórzanie, zaś Polonia wybierze się do Gorzowa. W trzeciej serii dojdzie do wspomnianych derbów. Rewanżowe spotkanie naszych zespołów zostanie z kolei rozegrane dokładnie dwa miesiące później, w niedzielę 19 lipca.

Sezon zasadniczy ekstraligi zakończy się 2 sierpnia. Terminy dalszych spotkań: 1. runda play-off - 16 i 30 sierpnia; 2. runda play-off - 6 i 13 września.

Walka o brąz rozstrzygnie się w dniach 27 września i 4 października, z kolei finały odbędą się 11 i 18 października lub (gdyby o złoto walczyli bydgoszczanie) 11 i 25 października.


www.express.bydgoski.pl


Leszek Tillinger: Chcemy organizować Kryterium Asów
 Od kilkunastu lat Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych oficjalnie otwiera sezon żużlowy w naszym kraju. Postanowiliśmy zapytać prezesa Polonii, czy również w 2009 roku bydgoski klub nadal będzie organizował ten prestiżowy turniej.

Niedawno przedstawiliśmy projekt kalendarza żużlowego na sezon 2009. Niepokojące jest to, że nie zostało w nim uwzględniony turniej Kryterium Asów, który co roku otwierał sezon w naszym kraju. Czy w związku z tym bydgoski klub nie będzie organizował już tej prestiżowej imprezy? Zaprzecza temu prezes Polonii, Leszek Tillinger. - Na pewno chcemy zorganizować Kryterium. Na razie jest jednak za wcześnie na konkrety, gdyż dopiero wszystko jest w fazie organizacji - informuje Tillinger portal Sportowefakty.pl.Rok temu w marcowych zawodach mogliśmy oglądać również zawodników zagranicznych. W grodzie nad Brdą pojawił się między innymi Australijczyk Ryan Sullivan, a także reprezentanci gospodarzy, czyli Andreas Jonsson i Emil Sajfutdinow. Czy i tak będzie tym razem? - Jak wspomniałem wcześniej, na razie wszystko organizujemy. Przecież wiadomo, że żużlowcom mogą pozmieniać się terminy, a także osobiste plany. Inne kluby też chcą organizować liczne imprezy w tym czasie - mówi dalej szef Polonii.

Wiemy już też, kiedy drużyna beniaminka Speedway Ekstraligi wyjedzie na przedsezonowe zgrupowanie. - Najprawdopodobniej będzie to przełom stycznia i lutego. Tak jak rok temu, także i teraz zgrupowanie odbędzie się w ośrodku w Wałczu. Przypomnijmy, że rok temu bydgoskich żużlowców do I-ligowego sezonu przygotowywał późniejszy mistrz Olimpijski Leszek Blanik, który niedawno odwiedził Bydgoszcz
, gdzie obserwował Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce.www.sportowefakty.pl
wtorek, 25 listopada 2008
Sezon żużlowy z Polonią startuje w kwietniu
Zarząd główny Polskiego Związku Motorowego zatwierdził kalendarz sportu żużlowego na 2009 rok. Ale dokładny terminarz ekstra-, I i II ligi poznamy dopiero w grudniu Po awansie Polonii do Speedway Ekstraligi, kibice w Bydgoszczy zobaczą w akcji najlepsze kluby żużlowe w Polsce. Oprócz tego na stadionie Polonii rozegrana zostanie ostatnia runda przyszłorocznego cyklu Grand Prix (17 października) oraz jeden z półfinałów Srebrnego Kasku (5 sierpnia). Wszystko wskazuje na to, że tradycyjnie sezon żużlowy w naszym kraju otworzy Kryterium Asów.

- Chcemy się też przymierzyć do tej imprezy, ale zostało jeszcze trochę czasu. Być może jeszcze zmienią się jakieś terminy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zorganizujemy je jak zawsze, w ostatnią niedzielę marca - mówi prezes Polonii Leszek Tillinger. Niewiele brakowało, a z powodów finansowych w tym roku Kryterium Asów w ogóle by się nie odbyło. W końcu jednak sponsorzy dołożyli brakującą kwotę. - Mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie dużo sprawniej. Musimy się tylko porozumieć z innymi klubami, które w ostatnich latach organizowały w tym czasie spotkania sparingowe - uważa Tillinger.

www.gazeta.pl
Obracam się w świecie innych stawek
Awans do rundy play off będzie głównym zadaniem żużlowców Polonii Bydgoszcz. Prezes Leszek Tillinger choć nie był zbyt rozmowny stwierdził, że uda mu się zrealizować wizję składu w przyszłym sezonie.

- Nie chcę się wypowiadać na temat konkretnych nazwisk bo mi nie wolno. Mogę jedynie powiedzieć, że w tym roku zrealizujemy wizję składu, którą zakładaliśmy przed sezonem - powiedział dla SportoweFakty.pl Leszek Tillinger.

Prezes Polonii stwierdził, że stawki proponowane przez prezesów innych klubów nie są z jego świata. - Obracam się w świecie innych stawek. Jeżeli prezesi innych klubów chcą płacić bardzo dużo za kontrakty to ich sprawa. My trzymamy się stawek, które ustaliliśmy. Nie obawiam się, że zawodnicy nie będą chcieli podpisywać z nami kontraktów - zakończył Leszek Tillinger.

Jest raczej przesądzone, że z bydgoską Polonią pożegna się Jacek Gollob. Niepewna jest również przyszłość juniora Michała Łopaczewskiego. Chęć pozostania w drużynie wyraża Marcin Jędrzejewski.www.sportowefakty.pl
Szymon Woźniak po zabiegu
Junior bydgoskiej Polonii Szymon Woźniak przeszedł operację wyjmowania śruby zespalającej kość piszczelową oraz jej nasadę. Była to pozostałość po złamaniu nogi, któremu młody żużlowiec uległ podczas ubiegłorocznych zawodów w Hagfors (Szwecja). Skutki zabiegu 15-latek będzie odczuwał jeszcze przez kilka dni. Przypomnijmy, że Woźniak jest aktualnym mistrzem Polski na miniżużlu. W tym roku zdał egzamin na licencję żużlową i w przyszłym sezonie będzie pełnoprawnym członkiem ekipy prowadzonej przez Zenona Plecha.

www.sportowa.bydgoszcz.pl

Podchody w Bydgoszczy
Żużlowy sezon 2007 należał do najsłabszych w historii Polonii Bydgoszcz. Zespół spadł z hukiem do I ligi, ale po roku banicji znów będzie jeździł w elicie. Bydgoscy działacze robią wszystko, by nie dopuścić do powtórki czarnego scenariusza.

W trakcie minionego sezonu kontrakty z Polonią przedłużyli m.in. Andreas Jonsson, Jonas Davidsson i Emil Sajfutdinow. Cała trójka nie gwarantuje jednak utrzymania w elicie. W sezonie 2007 ci zawodnicy także występowali w plastronach z gryfem, a Polonia spadła z Ekstraligi. W kolejnym sezonie w klubie znad Brdy nie będzie jeździł Rafał Okoniewski, który zasili najprawdopodobniej Stal Gorzów. Kto zatem zdecyduje się na przyjście do Bydgoszczy?

Nazwisk jest kilka. Leszek Tillinger głośno mówił o chęci zatrudnienia Bjarne Pedersena. Szkopuł w tym, że Duńczyk nie chce występować w Ekstralidze i nie zasili bydgoszczan. Podobna sytuacja jest z Piotrem Świderskim, choć sam zawodnik w niedawnym wywiadzie dla SportAll przyznał, że nie wyklucza startów w ekstraklasie. Inaczej sprawa ma się z Tomaszem Chrzanowskim.Wychowanek Apatora Toruń awansował do elity z Lotosem Gdańsk. "Chrzanek" skorzysta zapewne z okazji i zechce się sprawdzić wśród najlepszych. Niewykluczone, że będzie to robił w barwach Polonii Bydgoszcz. Żużlowiec nie może narzekać na brak ofert. Nieoficjalnie mówi się, że bliżej mu właśnie do Bydgoszczy, niż do Gdańska. Gdyby Chrzanowski wybrał ofertę Leszka Tillingera, jego klub zyskałby podwójnie. Zatrudnienie solidnego ligowca to jedna strona medalu, drugą byłoby osłabienie bezpośredniego przeciwnika w walce o utrzymanie ...

W notesach działaczy z Bydgoszczy pojawiło się niedawno jeszcze jedno nazwisko - Antonio Lindbäck. Młody Szwed na pół roku rozstał się ze speedwayem, ale wrócił w niezłym stylu. Teraz głośno wyraża chęć sprawdzenia się w Ekstralidze. Czy dostanie szansę w Polonii?www.sportall.pl
środa, 12 listopada 2008
Rickardsson negocjatorem Sajfutdinova
Nadchodzący sezon bardzo ciekawie zapowiada się dla Emila Sajfutdinova. Młody Rosjanin wystartuje jako pełnoprawny uczestik cyklu Grand Prix. Emil do tej pory podpisał trzy kontrakty na starty w sezonie 2009. Jedną z tych drużyn jest Piraterna MotalaIndywidualny Mistrz Świata Juniorów nie ukrywa, że w negocjacjach ze szwedzkim klubem pomagał mu Tony Rickardsson.

- Cieszę się bardzo, że zostałem zauważony przez działaczy z Motali. Dzięki dobrym kontaktom Susiego z Tonym, udało nam się dojść szybko do porozumienia - poinformował na łamach oficjalnego serwisu Emil.

Emil w nadchodzącym sezonie stworzy wraz z Antonio Lindbackiem team, którego opiekunem będzie Tony Rickardsson.

- Kontrakt z drużyną z Motali jest także pierwszym krokiem do nawiązania bliższej współpracy z Rickardsson Racing, ponieważ jak wszyscy wiedzą w tym zespole startuje również Antonio Lindback - zakończył Sajfutdinov.

Przypomnijmy, że Rosjanin w Polsce reprezentował będzie barwy bydgoskiej Polonii. W Danii natomiast Emil będzie bronił startował w team'ie z Vojens. Niewiadomą pozostaje przynależność klubowa Sajfutdinova w jego macierzystej lidze. www.espeedway.pl
 
1 , 2